Technologickgá nezamestnanosť a sociálne nepokoje

Autor: Boris Figeczky | 6.11.2013 o 19:39 | (upravené 6.11.2013 o 19:59) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  62x

Popri tom, ako digitálna revolúcia zabíja pracovné miesta budú stúpať sociálne nepokoje Gartner predpovedá niektoré významné zmeny v technológiách a to najmä v oblastiach , akou je 3D tlač , učenie stojov (AI) a rozpoznávanie hlasu . Toto sú všetko silné trendy, ktoré znižujú potrebu pracovníkov a v dôsledku toho vzrastú sociálne nepokoje, povedal analytik firmy .

Počas priemyselnej revolúcie a od revolúcie- nastalo osvieženie pracovných miest. Napríklad, montážne linky pre automobily viedli k budovaniu obrovskej infraštruktúry, ktorá mohla podporiť masovú výrobu vedúcu ku všetkému od predajcov automobilov až po stavbu ciest a k rozširovaniu služieb v nových predmestských oblastiach.

Ale digitálna revolúcia nejde po rovnakej ceste, povedal Daryl Plummer, analytik spoločnosti Gartner na výskumnom sympóziu firmy. Plummer povedal: " To, čoho sme svedkami, je pokles celkového počtu ľudí potrebných vykonávať prácu."

Plummer poukazuje na spoločnosť ako Kodak , ktorá kedysi zamestnávla 130 000 ľudí, proti Instagramu, ktorý zamestnáva 13 ľudí (Instagram je on-line zdieľanie fotografií, videa, komunikáčná služba, ktorá umožňuje svojim užívateľom robiť fotografie a videá, uplatňovanie digitálnych filtrov atd. ). Gartner vidí sociálne hnutia a sociálne nepokoje, podobné ako Occupy Wall Street, objavujúce sa znovu do roku 2014 . To je predpoveď č 1.

"Hnutia typu Occupy Wall Street, budú ďalej narastať, " povedal počas svojej prezentácie na konferencii " Top 10 strategických predpovedí . " Plummer analyzoval trendy v jednotlivých časových rámcoch v priebehu nasledujúcich 10 rokov.

Jeden z účastníkov , ktorí súhlasili s predpoveďou, že digitalizácia a automatizácia berie pracovné miesta bol Tom Seitzberg, riaditeľ medzinárodných operácií IT pre Genetické Zdravie v San Franciscu.
" Nakoniec, každá spoločnosť zakladá na sile strednej triedy, ktorá je jej nosným pilierom, "povedal Seitzberg . " Ak máte malé množstvo veľmi bohatých ľudí a veľmi veľké množstvo veľmi chudobných ľudí, bude to viesť k sociálnym nepokojom. "

Nerovnosť vo svete: Odhadovaných 223 triliónov dolárov svetového bohatstva je podľa odhadov prerozdelených takto: A} 1% všetkých ľudí vlastí 43% svetového bohatstva B} 80% všetkých ľudí vlasti 6% svetového bohatstva Najbohatších 300 ľudí sveta vlastí rovnaké množstvo majetku ako 3 000 000 000 (miliardy) najchudobnejších ľudí sveta.

Seitzberg tiež povedal, že je dôležité vidieť možnosť ako by ľudia mohli profitovať z nových technológii.

Tu je zvyšných deväť bodov z predpovede firmy Gartner:

1. Do roku 2016, 3D tlač tkanív a orgánov, tzv. bioprinting , spôsobí globálnu diskusiu o regulácii technológií alebo o ich zakázaní. Bioprinting je len jedným aspektom 3 - D tlače, ale ukazuje dramatický potenciál tejto technológie. " Ak ste podnik , musíte začať pripravovať svojich ľudí k predstave, že 3 - D tlač môže mať siahodlhé následky " povedal Plummer . Ak začnete s tlačou produktov, nastanú zmeny v systéme distribúcie. Podobne nastanú zmeny v softvéry (zaužívaných počítačových programoch) a tiež miesto kde sa daná práca vykonáva.

2. Do roku 2018 bude mať 3D tlač za následok stratu najmenej 100 miliárd dolárov ročne na právach duševného vlastníctva na celom svete. To by mohlo byť obzvlášť ťažké pre malé firmy . "Je jednoduché ukradnúť celý podnik, " povedal Plummer .

3. Do roku 2017 bude viac ako polovica výrobcov spotrebného tovaru dostávať 75 % z ich spotrebiteľských inovácií a V a V (Výskum a Vývoj) kapacít z Crowd - sourcing (u). Firmy už dnes žiadajú spätnú väzbu od zákazníkov v dizajne a smerovaní produktov.

4. Do roku 2017 sa 80 % spotrebiteľov vzdá súkromných informácií za výmenu za nejaký druh výhody. " Ľudia si stále viac zvykajú na túto myšlienku, " povedal Plummer .

5. Do roku 2020 podniky a vláda nebudú schopné chrániť 75 % z citlivých dát . "Realita je taká, že ani dnes tieto dáta nechránime, " povedal Plummer. Alternatívou môže byť, vzdanie sa prístupu k údajom, ktoré naozaj nie sú citlivé a nie sa snažiť chrániť všetky údaje. " Mali by sme sa zamerať na dáta, ktoré naozaj potrebujú byť chránené, " povedal.

6. Do roku 2024, budú hrať stroje väčšiu úlohu pri ochrane človeka s použitím inteligentných systémov," hovorí Gartner. Niektoré vozidlá už získavajú túto technológiu. Príkladom je brzdový systém, ktorý môže reagovať rýchlejšie ako človek.

7. Do roku 2020 narušia inteligentné stroje znalostnú pracovnú silu (odbornú pracovnú silu) v pozitívnom i negatívnom smere. Predstavte si, že školíte svojho náhradníka, ktorým je stroj, ktorý prevezme vašu prácu. Na čo sa treba pozerať, hovorí Gartner, sú príjmy získané spoločnosťou IBM, ktoré má zo super počítača Watson, ktorý dokáže hrať Jeopardy (Spoznávanie ľudského jazyka - sémantické vlastnosti jazyka, pri obzvlášť ťažkých rečových štruktúrach) . Gartner očakáva, že Watson do konca roku 2015 bude tvoriť 1,5% z tržieb IBM a do konca roku 2018 to bude až 10%.

8. Do roku 2017 sa 10% počítačov bude učiť. Očakávajte že rozoznávanie reči bude viac používané.

9. Do roku 2020 sa spotrebiteľské údaje získané od z mobilných zariadení budú tvoriť 5% z tržieb z 1000 globálnych firiem.

Zdroj: http://www.networkworld.com/news/2013/100713-as-the-digital-revolution-kills-274602.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?